Jak jsme pekly veganské cupcakes s Lelí

by Jona

Na začátku toho všeho stála hithitová kampaň, na kterou jsem narazila úplnou náhodou. Roztomilá slečna v ní popisovala, jak by si chtěla otevřít první pražskou cupcake obchůdek.. a mně se ten nápad hrozně líbil a hned jsem zjišťovala, jestli bude i veganská verze. Lelí mi tenkrát odepsala, že by ráda, ale že s veganským pečením nemá zkušenosti. Nabídla jsem jí pomoc a pak to pustila z hlavy.

Asi o tři týdny později jsem nastoupila do nové práce a k velkému překvapení zjistila, že Lelí je moje nová šéfka. Docela rychle jsme přišly na to, že už jsme si psaly a veganský cupcake přišel znovu na přetřes. Volné chvíle v práci jsme trávily plánováním společného pečení a vymýšlením receptu. Lelí mi předávala svoje zkušenosti s pečením dortíčků a já přemýšlela nad tím, jak udělat ten veganský tak, aby byl hodný jejího obchůdku. Čas plynul, mě celá akce kolem cupcaků nadchla natolik, že jsem začala blogovat v češtině a Lelí začala s budováním kuchyně. A pak přišel konečně čas na pokusy v praxi.

Foto: Honza Martinec

První veganské cupcakes jsme společně zkusily ještě v době, kdy obchůdek teprve nabíral na obrysech a kuchyň ještě nebyla úplně hotová. S těstem jsme byly tenkrát relativně spokojené, ale větší starosti nám dělal krém.. Zkrátka to ještě nebylo ono. Po pár dalších pokusech, mezi kterými Lelí stihla dorekonstruovat kuchyň a vybudovat celý obchůdek nahoře, jsme recept konečně vyladily do posledních detailů, přesně den před slavnostním otevřením.

Foto: Honza Martinec

Lelí’s Cupcakes je přesně takový, jako Lelí sama. Ztřeštěný, sladký, roztomilý a unikátní. A já mám hroznou radost, že právě v tomhle obchůdku, kde jakoby se na chvíli zastavil čas a všechen stres zůstal tam někde venku, si můžete koupit veganské cupcakes, na kterých jsem se podílela. Kdo jste ještě neměli tu čest, zaběhněte si do Vyšehradské 53, Praha 2 a užijte si krásnou atmosféru toho nejsladšího místa v Praze. A kdo ví, třeba se tam potkáme. I já si totiž čas od času do obchůdku zajdu, abych si cupcake vychutnala se vším všudy.

You may also like

Leave a Comment

Tato stránka používá cookies. Pokud s použitím souhlasíte, klikněte na tlačítko přijmout. Přijmout Více