Bezlepkový cheesecake bez cukru

by Jona

Nejlepší cheesecake dělá Terka, jenže po tom, co jsem složitě odvykla od cukru, se trochu bojím riskovat, že do toho zase spadnu. Fakt to pro mě nebylo lehký a nechci si to dávat za chvíli znovu. Tak jsem přišla s vlastní variantou, bez cukru a bez lepku. Náplň a postup vychází z toho, jak ho dělá Terka. A je to mega dobrý! Jen teda rovnou upozorňuju – není to sladký. Pokud ho chcete nasladko, nakrájejte si navrch hrst-dvě ovoce (na porci). Klidně byste tam ale mohli hodit i šunku a sýr, až tak nesladký to je.

Recap, dnešní recept je:

Ingredience – korpus: ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
40 g kokosové mouky
90 g mandlové mouky
4 vejce
lžíce citronové kůry
70 g rozpuštěného másla
(kokosový olej na vymaštění formy)

Ingredience – náplň:
125 g cream cheese (Philadelphia)
250 g mascarpone
3 vejce
50 ml smetany ke šlehání (33 %)

Na ozdobení:
Čerstvé ovoce dle chuti, doporučuju nějaké sladké

Postup: ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Troubu předehřejte na 180° C.

Nejprve připravíme korpus. V misce smíchejte mandlovou a kokosovou mouku, promíchejte. Přidejte vejce, citronovou kůru a znovu pořádně promíchejte, ať vytvoříte hutnější těsto. Na závěr přidejte rozpuštěné máslo a důkladně zapracujte.

Takhle vypadá těsto před zapracováním másla

Formu vytřete kokosovým olejem, vložte těsto a prsty ho rovnoměrně natlačte do spodní části formy + vytáhněte strany. Párkrát korpus propíchněte vidličkou a předpečte – na 180° C, asi 10 minut.

Mezitím si připravíme náplň. Do mísy vložíme cream cheese, mascarpone, vajíčka, smetanu a vyšleháme. Ideálně ručním šlehačem, ale jde to i metličkou. Výsledná směs je hustá, ale tekutá.

Vyšlehaná náplň by měla být hustá, ale tekutá

Korpus vytáhneme z trouby a nalijeme na něj připravenou směs. Dospod trouby vložíme pekáček s vodou. Potom vložíme dort a ještě asi 10 minut pečeme při 180° C. Následně stáhneme troubu na 130° C a pečeme další cca hodinu. Hotový dort je po stranách pevný, ale uprostřed se ještě „třese“. Potom troubu vypneme, otevřeme dvířka a necháme dort uvnitř úplně vystydnout.

Dospod trouby nezapomeňte vložit pekáček s vodou

Mně to při pečení trochu vylezlo, ztmavlo a prasklo, ale jak dort stydne, zase klesne, a ta prasklina pak není tolik vidět a dá se snadno zamaskovat při zdobení.

Takhle vypadá cheesecake hned po dopečení, ještě horký – hodně nadýchaný a s velkou trhlinou

Vychladlý pak zplaskne a trhlina není tak velká

Vychladlý dort vyndejte. Já jsem ho kolem dokola „obřezala“ nožíkem, abych měla jistotu, že se mi nikde nepřilepil. Vyndejte z formy a ozdobte, nakrájejte. Ještě jednou připomínám, že není sladkej, takže pokud ho chcete jako dezert, fakt si navrch dopřejte nějaké to ovoce. Za mě je ideál tak hrst až dvě a použili jsme jahody a borůvky. Dozdobit můžete taky třeba kvítkama, ty vám to ale moc neosladí.

You may also like

Leave a Comment

Tato stránka používá cookies. Pokud s použitím souhlasíte, klikněte na tlačítko přijmout. Přijmout Více